In to me see

Priateľstvo s Bohom

Modlitba. Rozhovor. Spoločné chvíle.

Priateľstvo budujeme svojou aktivitou. Tým, že venujeme danej osobe svoj čas. Túžime ju spoznávať, túžime s ňou zdieľať svoje myšlienky, pocity, to kým sme.

Priateľstvo s Bohom nie je o nič odlišné. “Vytvárame ho, keď s Ním zdieľame svoj život. Boh chce byť totiž súčasťou každej našej činnosti, rozhovoru, problému, dokonca každej našej myšlienky. Kľúčom teda nie je zmeniť to, čo robíš. Kľúčom je zmena tvojho postoja.

To, čo si robil pre seba, začni pre Boha.”  [1]

V tomto celom sa skrýva tajomstvo a život kresťana. Boh chce byť s nami priateľ. Ten najbližší.

Stále viac a viac ma uchvacuje jeden muž zo Starého Zákon. HENOCH. Nie je o ňom napísané veľa, ale i v tom krátkom obsahu dostal toľko pocty, že bol označený za priateľa samotného Boha a počítalo sa mu to za dobré. Chodil s Bohom a to úplne stačilo.

Bohu išlo stále o vzťah. Však On sám nás naučil, aký význam má vlastne toto slovo. Len sme kdesi zabudli, oslepli a už viac prestali hľadieť na príklad, ktorý nám bol daný. Príklad, ktorý treba stále prepočítavať a hľadať stále nové a nové spôsoby na jeho vyriešenie. Nonsens je v tom, že nemá riešenie. Ani nejde o dosiahnutie nejakého výsledku. Ide o postup. Ide stále o čas, ktorý za ním stráviš. A ten čas je premieňajúci. Počas tohto času totižto nikdy neostaneš tým istým, pretože ako poznávaš zákutia príkladu, tak spoznávaš viac a viac seba, pretože si bol podľa toho príkladu stvorený.

Hľadaj, nájdeš. Pýtaj sa, získaš odpoveď.


♥ Letters of Love ♥

Buď stále upriamená/ý na mňa a samota už nebude samotou. Hľadaj ma väčšmi, ale z túžby srdca, nie z príkazu. Nemusíš sa báť. Už sme skoro na konci tejto pustatiny. Keď už nevládzeš, neboj sa poprosiť o pomoc. Nie si na to všetko sama/sám. Som tu Ja a ľudia, ktorých som Ti poslal.

Chcem, aby si bola/bol so mnou vo všetkom, v obyčajných povinnostiach. Uvedomuj si moju prítomnosť kdekoľvek.


(Občas budem vo svojich príspevkoch publikovať výňatky z listov, ktoré mi zanechal.
♥ Letters of Love ♥ sú zápisky z môjho modlitebného denníka. Môj “chat” s Ježišom. Jeho slová k mojím životným situáciám. Kus z našich priateľských rozhovorov, ktoré verím, budú časovo príhodné a prinesú pokoj aj do vášho života.)

[1] Výňatok z knihy – R.Warren: Život s janým cieľom – Načo som vlastne tu?

2 myšlienky na “Priateľstvo s Bohom

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s