In to me see

Keď sa začínaš strácať

Všetko ide ako po masle. Tvoj život sa nesie vo víťazstve a tvojim krokom nič nestojí v ceste. Je ľahké veriť, byť, usmievať sa. Deň je jasný a vzduch je tak čistý a tvoje uši počujú všetko. No, potom príde ďalší západ a po ňom nastáva tma, noc. Príde skúška. Či veríš, aj keď nevidíš, aj keď nepočuješ. Či budeš verný, aj keď nevyzerá všetko ružovo. Popravde, vlastne už nevidíš ani farby.

V takomto čase je pre mňa dôležité sa zdvihnúť a ísť. Kam? Na bezpečné miesto. Miesto, kde vyjavím svoje myšlienky, trápenia, sny, túžby. Kde všetko dám von. Nie vždy je to o kriku, či plači. Vôbec niekedy nejde o vyslovené. Ide o ten vnútorný monológ, ktorý predstavujem niekomu, ktorý verím, že je vo mne. Prečo to robím? Pretože potrebujem znova uchytiť pravdy. Znova sa dostať k prístavu a chytiť loď ktorej nápis nesie: Hľadajte najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a všetko ostatné (toto) dostanete navyše. (Mt 6,33) Lebo viem, že kdesi som vystúpila a potrebujem nájsť ďalšiu loď, ktorá ma zavedie na cestu, ktorou mám ísť. Vieš, čo je na tom najlepšie? Že v tom prístave sa vždy taká loď nájde. Odvezie ťa z akéhokoľvek miesta, kde si. Nech si aj odbočil zle, ak nájdeš prístav, to bezpečné miesto, nájdeš loď a už stačí iba nastúpiť a znova pôjdeš tam, kam máš ísť. Tam, kde si ty. Tam, kde si znova oblečieš dôveru v Všemohúceho a budeš verný.

Včera som si čítala jeden skvelý článok, ktorý mi otvoril oči. Doslova osvietil oči môjho srdca. Bol v ňom spomenutý verš z Biblie, ktorý mám už dlho napísaný a nalepený na skrini, hneď vedľa môjho pracovného stola. Dovtedy som ho však vnímala inak. Ide o Jer 29,11. “Ja poznám zámer, ktorý mám s vami – hovorí Pán, sú to myšlienky pokoja a nie súženia: dám vám budúcnosť a nádej.” Konkrétne som si čítala anglickú verziu. “For I know the plans I have for you,’ declares the Lord, ‘plans to prosper you and not to harm you, plans to give you hope and a future.’” A čo som objavila? Plans! Má s nami plány, so mnou, s tebou. Plány! Chápeš? Nie je to jeden plán, ale sú to plány. Pre Otca neexistuje pravdepodobnosť zahrňujúca kombinatoriku, variácie, variáce s opakovaním, permutácie… Skrátka, nedá sa obsiahnuť škatuľkou matematika. Jeho smerovanie sa nedá pochopiť našim malým mozočkom. Dôležité teda nie je naháňať sa za plánom, ktorý má so mnou. Dôležité je naháňať sa za Ním, resp. bežať spolu s Ním. Lebo keď som s Ním, viem, že nič nepremeškám. A toto ma oslobodilo. Viac netreba.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s