Fashion & Tips

NIE JE VŠETKO TAK/É AKO TO VYZERÁ

Pred pár týždňami som bola nafotiť najkrajšie fotky, čo som doposiaľ na blogu mala.  Bola som za ne nesmierne vďačná a tešila sa z nich. Odhalený chrbát v príležitostnom oblečení bol pre mňa vždy TOP. Taký ženský prvok, a zároveň neodhalené, povedzme, prsia alebo iná časť tela, ktorú by sme mali radšej zahalenú. Jednoducho bola to moja srdcovka, ktorú som si zamilovala v tanci, balete a v spoločenských, či svadobných šatách.

Nedávno som, ale bola s kamarátkou von a rozprávali sme sa o ženskosti a cudnosti.   Ona mala na to iný názor. S množstvom námietok/názorov som súhlasila, preto sa o ne chcem s vami podeliť. Bolo pre mňa veľmi ťažké prijať fakt, že niektorým mužom to také v pohode prísť nemusí. Môže ich to lákať k myšlienkam, ku ktorým by sme ich nerady priviedli. Určite by som si takéto niečo neobliekla len tak von. Stále je tu však fakt, že keď niekto uvidí tieto fotky, nemusí to tak brať. Nemusí mu “dopnúť”, že toto by si Sisa normálne neobliekla. Tým, že milujem fotografiu a chcem sa venovať práve inšpirácii a možno nie úplne vždy nositeľným veciam, je to pre mňa veľmi ťažké. Fotku vidím niekedy inak. A tak to, čo by na nej mohlo ostatných pobúriť, ja vidím ako umenie.

Celým blogom chcem vo vás vzbudiť kreativitu a jedinečnosť. Všade vidíme krásne outfity a fotečky, ale pritom nevieme, že častokrát to je len na (o) fotke. V reáli si to ten človek neoblečie. Prispôsobí si to tak, aby to vyzeralo perfektne.

Chcem, aby ste vedeli a boli si vedomí toho, že väčšina toho, čo vidíme nie je úplne taká, ako je prezentovaná.

Možno ste sa s tým už stretli. Videli ste pekné šaty na fotke, ale v realite také neboli. Nesedel strih a podobne. Je to práve preto, že na fotke všetko môže vyzerať inak.               A čo viete? Možno to ani tej modelke nesadlo a bolo to len prišpendlíkované. Možno to len upravili vo photoshope alebo naopak, je to len odfotené a zladené pre efekt, ale nie nosenia hodné. Hlavne, modelky sú profesionálky. Majú všetko natrénované, aby fotky a to, čo prezentujú vyzeralo dobre. Je to biznis a takto to funguje.

Toto všetko nehovorím preto, aby sme boli deprimovaní, alebo aby ste si nepozerali moje fotky. Ide mi o to, aby ste pochopili, že to nie je o dokonalosti. Berme veci ako inšpiráciu. Nikdy sa neporovnávajme a nehodnoťme s niečím, čo možno ani nie je skutočné!

Móda je moje hobby. Je to niečo, pre čo mi horí srdce. Nechcem ukazovať, toto robte, takto sa obliekajte a správajte. Ide mi o inšpirovanie sa skrz umenie, nie copyright alebo porovnávanie. Každý z nás ukazuje veci iným spôsobom. Ja cez módu, niekto cez šport a iné.

Pre mňa je spôsobom rozprávania odev a fotka. Je to niečo, čo ide z môjho vnútra a niečo, čo chcem posunúť von. Budem len šťastná, keď napr. nebudete chcieť rovnakú sukňu, ale inšpirujete sa ňou a nájdete si každý svoj štýl. Lebo o tom to má byť.      Nájsť samého seba, svoj štýl a to, čo chcem prezentovať, nájdem len v samom sebe a v Bohu. V nikom inom!

Tak sa už nenechávajme na toľko ovplyvňovať tým, čo vidíme, v zámere napodobniť to. Nebuďte ako ja, ktorej sa niečo páči, dá sa tak nafotiť, a potom si nie je istá, či to bol dobrý nápad. Ale najprv skúmajte, pýtajte sa a hlavne, buďte slobodní vo vlastnom zmýšľaní. Merajte dvakrát, až potom strihajte!

Veď z prachu povstala krása a v pravde je všetko ukryté.

Tak vám žehnám, aby ste sa našli a aby ste kráčali tam, kam vás Duch Svätý volá. Nájdite to svoje.

IMG_295015

sisa-12

sisa-3sisa-10IMG_3063sisa-11

sisa-14sisa-8IMG_2876

sisa-13

Najväčšia vďaka fotografke: Katarína Cínová

za nádhernú vizáž: Tamare Hrubej

nohavice s vlečkou: vlastná výroba

baletný dres: Balux

 

 

2 myšlienky na “NIE JE VŠETKO TAK/É AKO TO VYZERÁ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s