Fashion & Tips

Je chyba vo mne?…

Dnes nepíšem, ale kopírujem časť z knihy, ktorá ma zaujala a rada by som sa s vami o ňu podelila. Je to z knihy Očarujúca .

My ženy nosíme v sebe zvyčajne pocit, že „chyba je v nás”. Je to následok našich zranení z detstva. „Niekde vo mne je zásadná chyba.” Mnoho žien sa takto cíti. (Prečo sa tak veľmi snažíme vylepšiť samy seba? Alebo prečo sa neustále zamestnávame rôznymi vecami, len aby problémy nášho srdca nemohli vyplávať na povrch?) Okrem toho sa cítime bytostne samy. A myslíme si, že tieto dve veci navzájom súvisia. Sme presvedčené, že opustené sme preto, lebo nie sme ženami, akými by sme mali byť.
Necítime sa hodný toho, aby sa nás niekto snažil získať, a tak si na seba zavesíme tabuľku „nevyrušovať”. Okoliu vysielame správu „dajte mi pokoj”. Alebo sa tak zúfalo snažíme o to, aby sa o nás niekto zaujímal, že strácame všetku sebaúctu v citovej a telesnej promiskuite. Necítime sa nenahraditeľné, a preto sa snažíme byť nejako užitočné. Neveríme, že sme vo vnútri krásne, a tak usilovne pracujeme na svojej vonkajšej kráse, alebo to naopak „nechávame tak” a ukrývame sa za masku, ktorá nie je vôbec príťažlivá,
pôvabná. Tak veľmi a toľkými rôznymi spôsobmi sa snažíme uchrániť svoje srdce od ďalšej bolesti….
z knihy Očarujúca 
John Eldredge, Stasi Eldredgeová

Našla si sa aj ty aspoň v niečom? Pretože ja áno, často sa snažím uchrániť svoje srdce od bolesti, nie najlepšími spôsobmi.

Myslím, že často krát si vyčítame aj to čo nemusíme. Zamýšľame sa až moc premýšľame… Pohlcujú nás vlastné myšlienky a pokiaľ ich neviem/e dať von vedia nás poriadne dusiť. Čo používaš na odfiltrovanie ty?

IMG_1172 (1)IMG_1327IMG_1248IMG_1154IMG_1210IMG_1368IMG_1283IMG_1383IMG_1157 (1)

joj, som taká šťastná, že stretávam toľko šikovných fotografov okolo seba. 🙂

Tento krát úžasná: Lucia Čabajová

Ďakujem 🙂

Jedna myšlienka na “Je chyba vo mne?…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s