In to me see

Dám, čo mám

Dlhý, dlhý čas premýšľam o tom, čo môžem dať. Čo dať tomuto svetu, ja taká slabá a s toľkými chybami? Nejedná sa o dni, sú to mesiace, roky. Stále túto otázku predkladám do ticha a čakám odpoveď. Už prišla, dokonca viac, no ja som stále nenásytná a čakám akýsi plán, manuál. Hľadím na všetkých vôkol a snažím sa niekde zaradiť. Niekde patriť. Ísť vychodenou cestou, lebo tá je schodnejšia. Nejde to. Nedokážem to. Už už tam chcem vstúpiť, nohy ma nepustia, lebo moje vnútro kričí: “Neškatuľkuj sa!”

 


Nejde o to urobiť na niekoho dojem. Ide o to, byť sama sebou.
Kto som?
Som tá, ktorá má chyby. A tak je to správne. Lebo viem, že nie som dokonalá.
On však netúži po dokonalosti. On túži po mne, po mojej slabosti.


 

received_10210128044780452

Dám to, čo mám. To málo, čo viem aj neviem. Svoje zdatnosti i chyby. S vierou, že moje zlyhania premení na víťazstvo.

Urobila som mnoho chýb, podľahla som svojim najhorším zlozvykom, nechala som sa zmietať pasivitou a otáľaniu a teraz budem niesť následky. Niekto si povie: “Si na seba tvrdá, všetko sa dá vyriešiť, možno stačí iba čosi kúsok obísť.” Ja však rázne vravím: Nie! Aj keď to znamená vyniesť nad sebou súd. Túžim vidieť spravodlivosť, a preto začnem od seba. A popritom všetkom budem dávať zo seba, čo mám, čo viem aj neviem…

 


♥ Letters of Love ♥

Prekročiť múry strachu, hanby a obáv. Vyjsť zo zadefinovaného a objaviť nové. Buď kreatívny/a znova, vo všetkom. Máš na to, máš na to hľadieť na svet inak. Dal som Ti taký pohľad, neboj sa ho použiť. Zvykni si naň. Odlišuj sa. Neboj sa priepasti. Veď vieš, že ja netvorím ako vo fabrike, rovnaké. Ja som Umelec, ktorý pristupuje ku každému svojmu výtvoru nežne a dávam mu potrebný čas, venujem sa mu osobitne. Každý výtvor je osobitý, je iný. Do Teba som vložil zrak, vnem, ktorý je ojedinelý, cez ktorý chcem priniesť na túto zem nové a novšie. Si kreatívny/a v každom ohľade. Konaj podľa seba, nekopíruj, rob nové, Ty na to máš! Rob chyby, tie Ťa navedú na nové lepšie riešenia. Neboj sa ich, neeliminuj ich. Sú dôležité, sú súčasťou procesu. Vytvor si návyk, opakuj, rob a uvidíš, prídeš na veci nové. Zameraj sa, vŕtaj sa, vyhraď si čas, tvor. Si umelec/umelkyňa po Tatovi. Nemusíš myslieť podľa pravidiel. Niektoré sú samozrejme nápomocné a je dobré si ich osvojiť, ale Ty si určuj bilanciu. Volám, pozývam Ťa k väčšej kreativite, resp. nejakej kreativite, nezahadzuj ju, opráš ju, máš ju v sebe! Objavovanie krás s tým súvisí. Ešte viac sa do nej zahľaď. Pýtaj sa, no i mlč, aby si dostal/a odpovede. Niekedy treba len počkať, stíšiť sa a všetko príde. Chcem Ťa učiť ako som učil svojho Syna v dielni. Si mu podobný/á, aj On je umelec. Chcem Ti odovzdať rovnaké dedičstvo a to si žiada trpezlivosť a vernosť. Dokážeš bežať dlhý beh, je v Tebe viac ako si myslíš! Nepodceňuj sa, neporovnávaj sa, ale objavuj v sebe môjho Syna. Je v Tebe, stačí ho len spoznávať. Každý deň nová črta. Ste si tak podobní. Oboch vás milujem! Ste pre mňa vzácni! On Ti pomôže, má skúsenosti, už si tým prešiel.  


Foto: Michaela Maličká

2 myšlienky na “Dám, čo mám

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s