Fashion & Tips

Kúsok histórie

Krása a elegancia. Súčasť každého dňa…

Saty2OknoUHPExFB

V tomto článku s vami pozdieľam fotky z fotenia na zámku Rájec – Jestřebí

Prechádzať sa ako taká dáma po zámockých záhradách a predstavovať si aké to kedysi asi bolo. Uvedomelé ženy obklopené gavaliermi sa vedeli správať. Uvedomovali si kto sú a čo všetko môžu. Muži boli gentlemani a ženy si nechali aj pomôcť.

Saty2PredokUHPExFB

Etiketa a vznešenosť bola súčasťou dňa. Každý krok bol ladný a jemný a to si nemusela byť princezná, aby si v tejto elegancii mohla vykračovať. Páči sa mi a fascinuje ma to. Niekedy by sme si mohli brať príklad. Keď si žena oblečie takéto šaty hneď sa inak správa. Určite to každá poznáte, keď idete na ples alebo na nejakú inú spoločenskú udalosť.

IMG_1662

Hneď, ako som si šaty obliekla, cítila som sa veľmi pohodlne a krásne. Vždy som túžila po tom vykračovať si v záhradách v pekných šatách a aspoň na chvíľku sa zahrať na niekoho iného. Vrátiť sa do dôb kedy bolo všetko inak.

Kon2.5FBEx

Biele šaty? Úplne bežná vec. Neboli to svadobné šaty, ale obyčajné dennodenné oblečenie.
Tieto šaty sa nosili v 19. storočí, ktoré bolo charakteristické hlavne priemyselnou revolúciou, vývojom, novými objavmi a ženskou emancipáciou. Toto obdobie sa nazýva aj secesnou módou. Vďaka rastúcemu priemyslu vyššej vrstvy sa konali rôzne záhradné slávnosti, pikniky, dostihy, kde ženám nesmeli chýbať doplnky ako rukavice, slnečníky, široké klobúky z ktorých vyčnievalo perie a hodvábne kvety. Vlasy mali vlnité a rôznymi spôsobmi zopnuté vykladanými podložkami. Etiketa, nedovolovala ani
v horúcich dňoch veľké odhalenie a dbala na inteligenciu a pôvab. Veľmi sa mi na tejto móde páčia golieriky a živôtiky ktoré boli rôzne zdobené. Šaty sa nosili v pastelových farbách. Módne boli čipky, hodvábny mušelín, šifón, tyl, volány a rôzne ozdoby…

konCropFBExIMG_1508

Príhoda k záveru:
Počas fotenia, sa mi stala jedna veľmi milá príhoda, kedy som išla okolo takých dvoch dievčatiek, ktoré ma pokladali za princeznú a chceli sa so mnou odfotiť. Uvedomila som si, že naozaj stále môžem byť pre niekoho takouto princeznou a že stále tu je niekto kto je zo mňa hotový a šťastný. Pre mňa je to Boh a bolo pekné si to takýmto spôsobom pripomenúť.

Klobuk ver2ExFBHP

Príbeh o tom ako… ( môžeš si vymyslieť a písať do komentáru )

DAN_8660KosikFBKosik3FBExKosik 2 FBEx

Slúžka našla moju šatku v košíku princa Michala, ktorému som ju darovala. Nechcela som to najprv priznať napriek jej otázkam. Vynadala mi, pretože je presvedčená, že moja ruka patrí grófovi… 😦

V deň foteniach na zámku bola riadna zima. Síce fotky vyzerajú veľmi letne, ale veru teplo ani zďaleka nebolo ešte nám aj stihlo pršať.

za foto ďakujem: Lucy Rakayovej  Kalandrovej Vere

a za 1. šaty: Mii Zlulajde 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s