In to me see

Neverím preto, lebo mi povedali, že mám

Neverím, lebo je to vo zvyku.
Neverím, lebo mám strach zo smrti.
Neverím, lebo moja rodina verí.
Neverím, lebo sa mám za čo skryť.
Verím, lebo …

Bola žena, ktorá sa bála byť ženou, krehkou, zraniteľnou. Vraveli jej, že jej niečo chýba, že čosi na nej nie je pekné, že by sa mala zmeniť, že by mala zapadnúť…
Hľadala zmysel bytia, zmysel, ktorého by sa uchytila a umlčal by tie hlasy. Tie, ktoré jej len pripomínali, čo všetkým na nej vadí. Tie, ktoré radili to skončiť. Tie, ktoré neboli pravými radcami.

Kráčala tou vychodenou cestou náboženstva roky, ani nevedela prečo, ale kráčala. Tak jej to povedali. Vie, že jej nechceli zle. Skrz ňu našla dobro, ale nestačilo. Nachádzala len chvíľkové utlmenie.

Ktosi ju napriek všetkému viedol, ktosi jej skrz ľudí pomohol odomknúť, čo v nej žiari. Ktosi si použil všetko len, aby rozžhavil v nej túžbu hľadať ďalej. Použil si rodinu, použil si priateľov, použil si nepriateľov, použil si…

IMG_9557

Som tou ženou, ktorá sa snažila byť silná i tou, ktorá to všetko chcela skončiť. Som tou ženou, ktorá nerozumela a išla, ale iba z povinnosti. Som tou, ktorá stratila otca a zatriaslo to s ňou. Som tou, ktorá sa namotala rýchlo a on ju potom zranil. Som tou, ktorá bola voči mužom zatrpknutá. Som tou, ktorá si prešla podobnou cestou ako ty, kde visela tabuľa s veľkým nápisom – NESCHOPNÁ A ŠKAREDÁ.

Som však i tou ženou, ktorá dostala milosť stretnúť a spoznať “ktosi”, ktorý jej ponúkol vybrať si cestu s Ním, kde svetlo prebíja tmu a život smrť, kde visí tabuľa s nápisom – OBDAROVANÁ, MILOVANÁ A KRÁSNA.

Netvrdím, že išlo o to najľahšie rozhodnutie, najrýchlejší obrat zmýšľania, či najľahší spôsob života. Jedno však s istotou tvrdiť môžem. Verím, lebo som spoznala pravú milosť srdca, a to osobne a hlboko. 


Foto: Mário Lukáč

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s