In to me see

Musíš si vybrať

Nie je to najpríjemnejšia veta. Chce od teba, aby si prevzal zodpovednosť a niečo zo seba vydal. Nielen sa pozeral, rozprával, ale aj konal. Medzi čím si to máš vybrať? Medzi byť dobrým a byť Božím. To je križovatka, ku ktorej som sa pred nejakým časom dostala. Prišla som k akémusi rázcestiu, ktoré nemá konca. Akonáhle si vyberiem, je tu znova a znova. Je to sťa ísť po konároch a pri ďalšom výhonku sa znova musím rozhodnúť.

Nemyslím si totiž, že kresťanstvo je len o povedaní svojho “áno” a potom si bezstarostne behať po rozkvitnutej lúčke. O nič viac sa nestarať. Byť zasneným vo svojom ružovom svete “lásky”. Nie, byť kresťanom určite nie je len o tom sa ním označiť, či začleniť sa do partie takýchto ľudí. Ide o to sa ním stať. Kým? Nasledovníkom Krista. A to neobnáša iba “áno”, ale aj další krok. Nesie to so sebou tie nepríjemné veci. Nechať sa odhaliť, konfrontovať a pokoriť. Vyznať a odvrátiť sa. Poznať, bádať a činiť. KONAŤ. Zapierať svoje túžby. Vzdávať sa “pôžitkov”, v ktorých iní bežne žijú. Zdá sa to byť krásne, však? Všetko to vôkol, tá “sloboda”. Zamysleli sme sa avšak vôbec, čo ich to stojí? Či vidíme len ten ideál, ktorý sme si v mysli vytvorili? Následky sme vyhodili bokom, lebo tie nie sú pre nikoho vábivé.

Veľakrát som sa pýtala prečo. Prečo sa musím vzdať toho či onoho. Veľakrát som kľačala v slzách a vo vnútri som horela. Doslova horela. Umierala som v tom, čo by som chcela sama. Umierala v tom, kam by som chcela ísť sama. Umierala svojím predstavám. Umierala svojím plánom. Aj keď to telo bolelo, myseľ bolelo, ba srdce bolelo…nejaký kúsok, och vďaka Ti Bože za ten kúsok, vedel, že ide o viac ako si viem predstaviť. O vyšší cieľ, nad ktorým nedokážem v daný moment ani premýšľať.

A týmto celým v Tebe nechcem vytvoriť zášť, bolesť a strach, ale povzbudenie. Lebo keď sa ohliadam spať a vraciam sa k tým checkpointom mojich rozhodnutí, kedy som zaprela seba a nechala priestor vyšším cieľom, vždy, VŽDY prišlo VÍŤAZSTVO. Zažila som ako zaprenie sebeckosti prinieslo lásku, ako život vyhral nad smrťou, ako sa nenávisť obrátila na čisté odpustenie, ako malé kroky oddanosti priniesli zmenu v životoch ľudí, ktorých mi poslal do cesty. Stálo to slzy, spánok, dych,…čo je však nič oproti tomu, čo sa udialo vďaka obeti, ktorú mi Kristus pomohol niesť.

A teraz čakám, bojujem, oddávam sa znova, lebo som urobila ďalšie rozhodnutie, ktoré stálo moje ďalšie túžby. Vzdala som sa, aby prišlo čosi veľké. Verím.

57429662_262330407888245_498186463687475200_n

We believe, we believe that You can do anything
simple obedience, it changes history
(Take Courage – Lindy Conant, The Circuit Riders)

 


Foto: Veronika Korbelová

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s