In to me see

Odložený

Ako sa vlastne vrátiť? Tým, že sa pustím do odriekania modlitieb ešte neznamená, že som predsa späť. Viem, že som nebola ďaleko. No predsa..odložila som Ťa na poličku a vytvorila si z Teba sošku. Zmenšila Ťa, znížila intenzitu Tvojho hlasu. Znova som zabudla, že všetko je len o Tebe. Bála som sa neistôt, a tak som vošla do ešte hlbšej. Opäť som Ti nedôverovala. Vyslovila som tých pár slov ako zaklínadlo, keď už to ďalej z vlastných síl nešlo. Potom som si išla ďalej to svoje. Večer, večer som si však spomenula..nedá sa mi inak…potrebujem Ťa, aj keď utekám!

IMG_20190619_120720

Som ako ovca medzi vlkmi. Vyslaná svietiť. Vyslaná milovať. Aj tých, ktorí mi nerozumejú, najviac tých. Je totiž ľahké milovať toho, kto plne stojí na mojej strane.

Moja mydlová bublina letí a praská, pretože svet nie je mäkké molitánové miesto. Už sa nemôžem skrývať, ba, už sa to ani nedá. Nastal ten čas konfrontácií a obstátia.

 


Kresťan nemá totiž presviedčať, ale milovať!


 

A čo znamená milovať? To učí deň za dňom. Miluješ, keď si toho druhého natoľko ctíš, že mu zjavuješ seba samého bez divadla a dvíhaš ho…a to je náročné, keď si na to sám.

IMG_20190619_120647

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s