In to me see

Na čo sme si zvykli?

Vlakové presuny v najväčších horúčavách a v najpreplnenejších vozňoch predsa majú čosi do seba. Ja sa vtedy ponáram do myšlienok a nezodpovedaných otázok. Pýtam sa, som, píšem a kreslím. Počúvam. I keď ma to cestovanie poslednú dobu zmáha, mám ho rada, presne pre tieto momenty poznania.

IMG_20190809_194049

Všetci navôkol boli nervózni z tepla. Nefungovala klíma a vlak bol preplnený. Až tak, že som už nedostala miestenku. Nevadí, uvelebila som sa na schodoch pri dverách a chytala, čo mi chce povedať.


♥ Letters of Love ♥

Zvyklli ste si tráviť čas s vecami, namiesto s ľuďmi. Tie robia, čo chcete vy, a tak nedokážete zniesť slobodu. Pretože veci slobodné nie sú, ale ľudia áno. Tí nebudú robiť podľa vašej vôle. To už nie je také ružové.


Tvrdé, ale pravdivé. Je to tak, je nám ľahšie s vecami ako s ľuďmi. Musíme teda pochopiť, že človek nie je vec. Je to bytosť so slobodnou vôľou, s vlastným rozumom, srdcom, pohľadom. On sám sa rozhoduje. On sám koná. On sám nesie zodpovednosť.

Tak sa zrkadlo znova otáča pred tvár a naskytá sa otázka.

IMG_20190809_191235

 


Konať činy preto, aby som bol dôležitý často vedie k ceste plnej pýchy a egoizmu. Poznanie toho, že som dôležitý už teraz bez toho, že by som to potreboval nejako dokazovať, vedie k pokore.

 

Prečo? Lebo poznávam, že svojim pričinením som túto hodnosť nedosiahol. Bola mi daná z milosti a hlbokej lásky.

Nik a nič neovplyvní veľkosť môjho šťastia. Preto predsa lipneme viac na veciach či vzťahoch, nie? Zdanlivo si myslíme, že naplnia to, čo potrebujeme naplniť. Dokonca hneď ako si ich zadovážime (veci) alebo do nich vstúpime (vzťahy). Je to ale na mne, či sa rozhodnem byť šťastná, či uchopím, že som dôležitá. Je to ako s vierou. Aj keď necítim, aj keď nevidím, verím, lebo to mám zapísané v srdci.

IMG_20190809_171225

Odpoveďou je VĎAČNOSŤ.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s