In to me see

Čo je vlastne správne?

Ponáram sa do vody. Otváram oči a nad nadýchnutím už ani nepremýšľam. Vidím ako sa hĺbka zatmavuje, lúče mi lemujú tvár, dotýkajú sa môjho chrbta až sa posledné dotknú mojich piat. Som hlboko. Hlboko v zákutí svojej mysle. Tento čas to akosi vyžaduje.

Mám chuť všetko zmeniť. Nechať Ľubicu byť Ľubicou, tak voľnou, tak znova inou. Po zničených ideáloch na mňa často príde taká chúťka. Zmeniť sa. Byť inou. Byť správnou. Byť neomylnou. Taká tá moja večná honba za dokonalosťou. Poznáš to? Premiestnim nábytok, vypracem skriňu, zavediem nový vylepšený work plán, ba ostrihám si vlasy…lebo môžem. Všetko môžem. Hľadám stále čosi, čo by som mohla zmeniť, aby som zmenila: okolnosti? svoj pohľad? a či sa viac oslobodila? Aspoň sa tým takto presviedčam. Všetko viditeľné mením a do neviditeľného sa pozrieť bojím. Odpoveď poznám, no skrývam ju v šuflíku a radšej koketujem so zrkadlom a materializmom. Prechádzam predošlé udalosti a chytám sa všetkých tých dokonalých chvíľ. Zahltil ma totižto pocit, že musím čosi zmeniť, aby nastal iný koniec než ten, s ktorým sa rokmi stretám. Ževraj potrebujem získať obdiv, uznanie.

IMG_0079

Koľkokrát tomu ešte naletím a nechám si vziať čas utápaním sa, i keď maličkým? Takmer nevšimnuteľným, ktorý ale odvádza od podstaty a kradne pravdu. Pravdu o tom, že moje chyby sú zmesou pre rast a ja som len ja. Žiadna super power woman. Len ja.

Skúmaj ma, Bože, a poznaj moje srdce, skúšaj ma a poznaj moje zmýšľanie! Hľaď, či som na ceste trápenia a veď ma cestou večnosti!
Ž 139, 23-24

 


Foto: Dominika Krišová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s